Jakie są prawdziwe koszty w pozycjonowaniu? - Optymalizacja stron

pozycjonowanie cennik

Wszystkie informacje o wynikach wyszukiwania


Wyniki wyszukiwania zmieniały się na przestrzeni lat, jednak ich cechą charakterystyczną przez zdecydowanie najdłuższy czas jest obecność na każdej ze stron w wynikach wyszukiwania 10 pozycji. TOP10 jak zwą to

Jakie są prawdziwe koszty w pozycjonowaniu? - Optymalizacja stron pozycjonowanie cennik
osoby pozycjonujące strony to cel dla większości firm, daje to możliwość dotarcia do większego grona odbiorców. Jeśli będzie to TOP5 lub TOP3 to prawdopodobieństwo jest jeszcze większe, co sprzyja rozwojowi biznesu i przyczynia się nie tylko do większego ruchu na danej witrynie internetowej, ale także do wzrostu świadomości marki i PR. Wygląd wyników wyszukiwania dziś to niestety nie tylko wyniki organiczne, ale także Google Adwords – czyli kolejna praca dla marketerów.



Czy pozycjonowanie się opłaca?


W niniejszym artykule zastanowimy się nad tym, czy nadal opłaca się dziś pozycjonować strony internetowe. Wiele mówi się o tym, że SEO jest coraz droższe. Wystarczy choćby zerknąć na pensje specjalistów od pozycjonowania stron i widać tam kwoty, które czasami dochodzą do legendarnych już pensji programistów stron internetowych. To wszystko sprawia, że ceny po prostu rosną. Większa jest też konkurencja. Choć z roku na rok jakaś część stron www przestaje istnieć, to pojawia się jednak bardzo dużo nowych, młodych stron, które pewnie rywalizują o wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. To wszystko sprawia, że pozycjonowanie jest droższe, ale nadal się opłaca jeśli zrobi się dobrą analizę korzyści, analizę plusów i minusów i finansową.



Pozycjonowanie stron a Facebook


W tekście tym zastanowimy się nad tym, co ma większą przyszłość. Czy Facebook i jego serwisy, czy może Google i jego wszelkie usługi marketingu internetowego. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna i wymaga wielu analiz. Według zdecydowanej większości marketerów będzie jednak tak, że oba te giganty utrzymają swoją pozycję. Po prostu rynek podzieli się zarówno na media społecznościowe, gdzie zdecydowaną przewagę ma Facebook (na przykład produkty Google tutaj się nie przyjęły), z kolei wyszukiwarka Google nie ma sobie równych, a Facebook nie jest w stanie zaproponować dobrej wyszukiwarki wewnątrz swojego serwisu.